Pasta zagęstnik na piony do kamiennych dywanów

od 170,00 

Opakowania: 0,84 kg | 15 kg

OPIS PRODUKTU

Pasta zagęstnik na piony do kamiennych dywanów

Laviowax 20x (Tix pasta) 0,84kg.

  1. Przy dodawaniu pasty do żywicy poliuretanowej dwuskładnikowej UV fast , taki zestaw wystarcza na 2,5kg żywicy.
  2. Natomiast przy dodawaniu pasty do żywicy jednoskładnikowej Poliuretanowej PU-1K jest to porcja na 1,25kg żywicy.
Zagęstnik do żywicy poliuretanowej UV Fast w formie pasty, po dodaniu którego otrzymujemy żywicę w formie gęstego kleju umożliwiającego nakładanie kamiennego dywanu na powierzchnie pionowe.

Proporcje zagęstnika i sposób przygotowania produktu:

  1. Bierzemy żywicę poliuretanową UV Fast 2,5kg, mieszamy składniki A i B a następnie dodajemy od 0,84kg do 1kg pasty tix, mieszamy to razem.
  2. Bierzemy niewielką tak przygotowanej,zagęszczonej żywicy i gruntujemy na bieżąco podłoże. Pozostałą ilość dodajemy do kruszywa 20kg-25kg we frakcji 1-4 lub 4-8mm mieszamy a następnie nakładamy za pomocą szpachli stalowej na mokre zagruntowanie podłoże. W razie potrzeby uzyskania większej gęstości i lepkości żywicy można zwiększyć ilość ilość dodawanej pasty tix.

Przyjmuje się że optymalna mieszanina to 2,5kg mieszaniny żywicy poliurethane UV Fast plus 0,84kg pasty tix i 25kg kruszywa.

Jeśli mamy małe doświadczenie w nakładaniu kamiennych dywanów na pion,przez co wydłuża się czas nakladania, zalecamy przygotowanie mniejszej porcji np. 0,5kg żywicy poliurethane UV Fast plus 170 gram pasty tix i 5kg kruszywa, pozwoli nam to spokojne i łatwe nakładanie bez obawy że żywica zastygnie nam w wiaderku.

Ważne!!

Przy wysokich temperaturach zaleca się przygotowanie mniejszej porcji żywicy i kruszywa ,tak aby zdążyć nałożyć na pion zanim zacznie żelować i zastygać w wiaderku.

Żywicę i pastę należy przechowywać na budowie w zacienionym miejscu przed nakładanie.

Przechowywanie żywicy w bagażniku samochodu który stoi na słońcu, zmniejsza lepkość i gęstość żywicy przez co staje się bardzo płynna, a w tedy podczas nakładania produkt może spływać z powierzchni pionowej.

Zagęstnik można dodawać też do żywicy poliuretanowej jednoskładnikowej PU-1K UV która jest dostępna na naszych innych aukcjach. Jest to rozwiązanie łatwiejsze w mieszaniu i wykonywaniu powierzchni pionowych przez osoby początkujące.
Wydajność to jedno opakowanie żywicy poliuretanowej PU-1K UV plus 1-opakowanie pasty czyli wagowo jest:

1,25kg żywicy poliuretanowej PU-1kg plus 0,84kg pasty.

Taki zestaw jest na 1-worek kruszywa , czyli 25kg.
I tak samo zalecane jest mieszanie mniejszych porcji z kruszywem np. po 5kg kruszywa i proporcjonalnie żywicy plus pasta.

Ważne!!

Po dostarczeniu i rozpakowaniu paczki przed przystąpieniem do pracy należy sprawdzić zawartość czy jest zgodna z zamówieniem. Zamówiony materiał zawsze można zwrócić lub wymienić w ciągu 14-dni od zakupu zgodnie z Art. 38. Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku. Materiał który zostanie rozpakowany i częściowo użyty nie podlega zwrotowi czy wymianie. Jeśli paczka zostanie uszkodzona wraz z zawartością podczas dostarczania, to należy niezwłocznie wezwać kuriera który przywiózł paczkę , gdzie jego obowiązkiem jest sporządzenie protokołu szkody. Taki wypełniony protokół daje nam możliwość wystąpienia do firmy kurierskiej o odszkodowanie za uszkodzone produkty. Ponieważ paczki są ubezpieczone i za dostarczenie ich w całości odpowiada firma kurierska. Bez protokołu szkody nie możliwości złożenia reklamacji jeśli paczka została uszkodzona podczas dostawy. Dlatego prosimy tego przypilnować.

Scroll to Top