Pox 500 Crystaline UV żywica epoksydowa bezbarwna odlewnicza do 5cm opakowanie z utwardzaczem

od 85,00 

Opakowania: 0,7 kg | 1,4 kg | 2,8 kg | 5,6 kg | 14 kg| 28 kg

OPIS PRODUKTU

Pox 500 Crystaline UV żywica epoksydowa bezbarwna odlewnicza do 5cm opakowanie z utwardzaczem

Żywice epoksydowe serii pox 500 Crystaline UV, należą do najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów znajdujących się aktualnie na rynku, o krystalicznej przejrzystości oraz wysokiej odporności na światło. Zastosowana w tych żywicach technologia blokowania promieniowania UV oraz stabilizacji światła LS (HALS) powoduje, że są idealnym rozwiązaniem dla takich zastosowań jak:

  • jubilerstwo,
  • małe i duże odlewnictwo,
  • sztuka, przemysł meblarski,
  • laminaty szklane i węglowe,
  • wszelkiego typu konglomeraty oraz w wielu innych dziedzinach gdzie wymagana jest najwyższa jakość produktów.

Charakterystyka ogólna:

  • Doskonała przejrzystość.
  • Długotrwała ochrona przed promieniowaniem UV.
  • Stabilizator światła HALS.
  • Niska lepkość bez stosowania rozpuszczalników.
  • Doskonała rozlewność.
  • Możliwość wylania do 50 mm. w jednej warstwie.
  • Bardzo mały skurcz liniowy.
  • Łatwość odpowietrzenia.
  • Wysoka zdolność do zwilżania podłoża oraz wypełnień.
  • Bardzo niski wzrost temperatury w trakcie wiązania.
Kompatybilność z wieloma podłożami oraz wypełnieniami takimi jak drewno, , włókno szklane, włókno węglowe, naturalny oraz barwiony kwarc, marmur, granit, specjalistyczne barwniki.
Żywica zawiera stabilizator odporny na promieniowanie UV . Jest to substancja chemiczna, która ogranicza wpływ światła UV na cząsteczki związków w żywicy epoksydowej. Dodatkowo żywica posiada stabilizator światła HALS.
W krótkim streszczeniu HALS – czyli :Hindered Amine Light Stabilizer jest to substancja chemiczna, która jest głównie stosowana do ochrony polimerów przed skutkami fotooksydacji (wolny rodnik powstaje, gdy UV rozszczepia cząsteczkę i zasadniczo tworzy atom z tylko jednym elektronem, a nie parą elektronów preferuje jego strukturę – te wolne rodniki są wysoce reaktywne i powodują większe uszkodzenia struktury żywicy epoksydowej, jeśli ich działanie nie jest utrudnione) w żywicy epoksydowej. Uważa się, że jest to najlepszy możliwy mechanizm zapobiegania żółknięciu żywicy epoksydowej.
Przy zalewaniu drewnianych blatów stołów, w których zatapiamy różne elementy np. deski, krążki drewniane to na pierwszą warstwę gruntującą drewno i klejącą je aby przy wylaniu grubej warstwy nie zaczęło się na niej unosić, zalecamy zwykłą żywicę Crystalline pox 400 Transparente która żeluje po paru godzinach i zastyga w ciągu 24h.

Jedną z ważniejszych informacji zawartych w karcie technicznej jest zagadnienie o nazwie „krystalizacja żywicy”.
Wymagane jest jej ogrzanie aż proces ustąpi ,a produkt będzie znowu bezbarwny i gotowy do pracy. W książce opisującej stosowanie żywic epoksydowych jest to dokładnie wyjaśnione, a tak po krótce:
Dlaczego żywica się krystalizuje i jak sobie z tym poradzić?
Kilka ważnych informacji o których powinniśmy wiedzieć to:
Krystalizacja żywicy jest nieunikniona , jest to proces zachodzący naturalnie, jednak można go łatwo odwrócić przy umiarkowanej ilości ciepła. Ponieważ żywice lepszej jakości i o wyższej czystości nie zawierają szkodliwych środków lotnych np. rozpuszczalników, przez co są podatne krystalizacji na którą może mieć wpływ:
– niższa temperatura podczas przechowywania od pokojowej,
– dłuższe składowanie na podłożu blisko zimnej betonowej posadzki,
– transport w okresie jesienno-zimowym,

Wizualny proces krystalizacji może wyglądać różnie np:
– kilka białych płatków unoszących się w butelce
– mleczne zabarwienie
– konsystencja białego żelu jak mydło w płynie do mycia rąk
– w ekstremalnych przypadkach może mieć konsystencję pasty
W każdym bądź razie po otwarciu opakowania od razu widać że jest coś nie tak..
W takim przypadku należy najpierw ogrzać żywicę robiąc jej ciepłą kąpiel aż do ustąpienia krystalizacji. Kiedy żywica zrobi się znowu bezbarwna i płynna najlepiej jest odczekać od 20 do 40 minut aż spadnie jej wysoka temperatura spowodowana ogrzewaniem i powróci do temperatury pokojowej , w tedy możemy przystąpić do pracy z nią i mieszania z utwardzaczem.

Ogólny zarys prac, które należy wykonać, aby samodzielnie zrobić stolik kawowy:

Etap 1: Gruntowanie

Do gruntowania używamy żywicy pox 400 Crystaline lub pox 500 Crystaline

Etap 2: Przygotowanie formy, ułożenie plastrów drewna i ponowne gruntowanie

Etap 3: Wykonanie odlewu z żywicy

Do wykonania odlewu z żywicy używamy pox 500 Crystaline lub pox Max 400 Crystaline UV

Etap 4: Obróbka

Ważne!!

Po dostarczeniu i rozpakowaniu paczki przed przystąpieniem do pracy należy sprawdzić zawartość czy jest zgodna z zamówieniem. Zamówiony materiał zawsze można zwrócić lub wymienić w ciągu 14-dni od zakupu zgodnie z Art. 38. Ustawy z dnia 30 maja 2014 roku. Materiał który zostanie rozpakowany i częściowo użyty nie podlega zwrotowi czy wymianie. Jeśli paczka zostanie uszkodzona wraz z zawartością podczas dostarczania, to należy niezwłocznie wezwać kuriera który przywiózł paczkę , gdzie jego obowiązkiem jest sporządzenie protokołu szkody. Taki wypełniony protokół daje nam możliwość wystąpienia do firmy kurierskiej o odszkodowanie za uszkodzone produkty. Ponieważ paczki są ubezpieczone i za dostarczenie ich w całości odpowiada firma kurierska. Bez protokołu szkody nie możliwości złożenia reklamacji jeśli paczka została uszkodzona podczas dostawy. Dlatego prosimy tego przypilnować.

Scroll to Top